• W dzisiejszą niedzielę czwartą wielkanocną przypada niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Naszą modlitwą ogarniamy też wszystkich diakonów, którzy w najbliższym czasie otrzymają święcenia kapłańskie.
  • Dzisiaj 3 maja Uroczystość NMP Królowej polski liturgicznie przeżywana w minioną sobotę. To dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Przypada odpust w parafii Łążek. Przypada kolejna rocznica Ustanowienia Konstytucji 3 maja. Niech ta uroczystość sposobi nas wszystkich do modlitwy ofiarowanej w intencji naszej ojczyzny, Kościoła w Polsce, naszych polskich rodzin i wszystkich Polaków. Modlimy się za rządzących naszą ojczyzną, wszystkich polityków, posłów i senatorów o zgodę, pokonanie podziałów i waśni, by zwyciężyło dobro Narodu i Ojczyzny. Niech to zatroskanie modlitewne towarzyszy przygotowaniu do zbliżających się wyborów prezydenckich.
  • Maj to czas egzaminów maturalnych. Wspierajmy zdających egzaminy naszą

modlitwą.

• Datę chrztu św. ustalamy w biurze parafialnym.
  • Dzień I Komunii św. został przełożony na późniejszy termin w zależności od sytuacji związanej z pandemią KORONAWIRUSA o czym wcześniej informowaliśmy. O ile będzie to możliwe w końcu czerwca to o tym poinformujemy rodziców - w przeciwnym razie uroczystość odbędzie się po wakacjach.
  • Jutro w poniedziałek patronalny dzień św. Floriana – patrona strażaków. o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w int. strażaków naszej parafii i Gminy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

w środę świętych Filipa i Jakuba Młodszego Apostołów

w piątek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa – głównego patrona Polski

Wszystkim solenizantom  składamy najlepsze życzenia.

• Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza zapisy kandydatów do kapłaństwa

na nowy  rok akademicki.

• Po Mszy świętej można odbierać i zakupić kolejny nr PIELGRZYMA.
  • Majowe nabożeństwo w łączności z Mszą św. wieczorną
  • W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania dziękując też Bogu za Dar Eucharystii.

11. Nie mogąc uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w kościele w związku z

pandemią KORONAWIRUSA korzystamy z dyspensy, korzystamy z możliwości jaką

proponują na media. Z naszego kościoła transmisja Mszy św. w niedzielę o godz. 11.00.

strona internetowa : parafia Osie You Tube.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pomocą mediów w naszych domach i rodzinach.

Prosimy też wszystkich o modlitwę w naszych rodzinach ofiarowaną z prośbą o Bożą

opiekę i opatrzność dla całego świata i chorych z powodu wirusa wspierając też

wszystkich lekarzy, pielęgniarki, woluntariuszy i ludzi dobrej woli ratujących chorych.

12.Modlitwą i sercem łączymy się z mieszkańcami naszej parafii, rodzinami naszej parafii

przesyłając serdeczne pozdrowienia -  w nadziei, że ten trudny dla wszystkich czas

przeminie i powróci normalność.

1.W środę – św. Katarzyny Sieneńskiej, w piątek 1 maja św. Józefa Rzemieślnika

W niedziele 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski. Nabożeństwa tego dnia o godz. 8.00, 9.30, 11,00 i 17.00 w Osiu i o 9,30 w Tleniu. Tego dnia odnawiamy Śluby Jasnogórskie. Przypada odpust w parafii Łążek.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najlepsze życzenia.

1. W liturgii przeżywamy dzisiaj radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Jezus wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał

– Ukrzyżuj Go ! Miłość ku nam każe Jezusowi iść dalej, do końca, aby w pełni dokonać naszego odkupienia.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przeżywajmy go tak jak powinien czynić to wierzący człowiek, a więc godnie – po chrześcijańsku.

Zwłaszcza te święte dni –Triduum Paschalne – Wielki  Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Niech będą to dni szczególnego przeżywania tajemnic naszego odkupienia. Mimo trudnego czasu dla wszystkich związanego z KORONAWIRUSEM  starajmy się wszyscy choć poprzez media przeżyć ten najważniejszy czas związany z przeżyciem Wielkiego Tygodnia a po nim Czasu Wielkanocy.

3.  LITURGIA   WIELKIEGO   TYGODNIA

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Niech zachęca i mobilizuje nas wszystkich do pomnażania dobroci i zatroskania o drugiego człowieka przez postawę miłosierdzia.

Temu dziełu patronują św. Jan Paweł II i św. Faustyna. Prosimy o odmówienie dzisiaj Koronki do Bożego Miłosierdzia ofiarując z prośbą o dar Bożej opieki i opatrzności dla całego świata w obliczu Koronawirusa z prośbą o zdrowie dla wszystkich chorych z powodu wirusa i za całą służbę zdrowia.

2. Od przyszłej niedzieli przypada Tydzień biblijny i Narodowe Czytanie PISMA ŚWIĘTEGO pod hasłem : „ Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia ”

Zachęcamy do czytania Pisma Świętego w naszych domach i rodzinach.

1.    Przyszła Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie Palm i procesja w łączności z Mszą św. o godz.  9,30
2.    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30
3.    Okazja do spowiedzi świętej przed świętami w najbliższym tygodniu codziennie od godz. 7.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.00.  w sobotę dodatkowo od godz. 9.30 do godz. 10.30. Prosimy o skorzystanie z okazji do spowiedzi przestrzegając jednak zasad związanych z KORONAWIRUSEM.