1. W liturgii przeżywamy dzisiaj radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Jezus wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał

– Ukrzyżuj Go ! Miłość ku nam każe Jezusowi iść dalej, do końca, aby w pełni dokonać naszego odkupienia.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przeżywajmy go tak jak powinien czynić to wierzący człowiek, a więc godnie – po chrześcijańsku.

Zwłaszcza te święte dni –Triduum Paschalne – Wielki  Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Niech będą to dni szczególnego przeżywania tajemnic naszego odkupienia. Mimo trudnego czasu dla wszystkich związanego z KORONAWIRUSEM  starajmy się wszyscy choć poprzez media przeżyć ten najważniejszy czas związany z przeżyciem Wielkiego Tygodnia a po nim Czasu Wielkanocy.

3.  LITURGIA   WIELKIEGO   TYGODNIA

WIELKI  CZWARTEK  - godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ odśpiewamy SUPLIKACJE  błagając Boga o Opiekę i Opatrzność dla całego świata zagrożonego wirusem i upraszamy nowe powołania kapłańskie

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

WIELKI PIĄTEK  : o godz. 18.00 Liturgia  Męki  Pańskiej.

Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
O godz. 15.00 - w godzinie śmierci Pana Jezusa - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Prosimy wszystkich aby swoja modlitwą łączyli się w swoich rodzinach i domach.
O godz. 20.00 na zakończenie Adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA:

Prosimy -   Znajdźmy  wszyscy czas na chwilę adoracji.
Godz. 21.00 -  LITURGIA  WIGILII  PASCHALNEJ, którą zakończymy  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM  EUCHARYSTYCZNYM.
3.    W I Święto – Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 w Osiu i o godz. 9.30 w Tleniu.

4.    W II święto Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00 w Osiu i o godz. 9.30 w Tleniu
       Kolekta w II święto na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5.    Zachęcamy do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych w W. Tygodniu.
6.    Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę  w domu rodzinnym w gronie rodziny
7.    Chrzest udzielany będzie po zakończeniu pandemii KORONAWIRUSA. Podobnie jeśli chodzi o przyjęcie dzieci do I Komunii św.
8.    Obowiązują nas zakazy i nakazy podane w związku z KORONOWIRUSEM.
       W nabożeństwie może uczestniczyć  nie  więcej jak  5 osób. szczególnie rodzina, która zamówiła intencję mszalną
9.    Ogłoszenia duszpasterskie znajdziemy na stronie internetowej PARAFIA OSIE.
10.    Korzystajmy z wszystkich mediów w tym RADIA GŁOS, by pomimo trudnej sytuacji związanej
        z KORONAWIRUSEM należycie przeżywać z całym Kościołem ten szczególny czas TRIDUUM PASCHALNEGO  i  WIELKANOCNY czas.
11.    Ogarniamy myślą sercem i modlitwą wszystkich parafian ale też wszystkich o modlitwę prosimy
      O modlitwę prosi cały świat. W tym trudnym  dla nas czasie niech modlitwa różańcowa łączy nas wszystkich – o godz. 20.30/ kapłan w kościele  a my w naszych       domach  w gronie rodziny/
12.    Prosimy o modlitwę upraszającą Bożą opiekę i opatrzność dla całego świata w obliczu pandemii KORONOWIRUSA. Niech modlitwa nasza będzie wsparciem dla Służby Zdrowia – Lekarzy, Pielęgniarek, Personelu Medycznego, Pracowników aptek i sklepów, pracujących, Woluntariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, Służb Mundurowych, Rządu naszej Ojczyzny i wszystkich spieszących by ratować zdrowie i życie.
13.    Prosimy o ewentualną informacje o osobach starszych  samotnych i chorych,  które potrzebują pomocy i wsparcia w tym trudnym czasie
14.    Okazja do spowiedzi do środy zawsze przed Mszą św. rano i wieczorem.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą Gertrudę Kleina  z Osia l. 85.  Dobry Jezu a nasz Panie… Msza św. w int. zmarłej Gertrudy Kleina  odprawiona zostanie w I Święto o godz. 11.00