• W dzisiejszą niedzielę czwartą wielkanocną przypada niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Naszą modlitwą ogarniamy też wszystkich diakonów, którzy w najbliższym czasie otrzymają święcenia kapłańskie.
  • Dzisiaj 3 maja Uroczystość NMP Królowej polski liturgicznie przeżywana w minioną sobotę. To dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Przypada odpust w parafii Łążek. Przypada kolejna rocznica Ustanowienia Konstytucji 3 maja. Niech ta uroczystość sposobi nas wszystkich do modlitwy ofiarowanej w intencji naszej ojczyzny, Kościoła w Polsce, naszych polskich rodzin i wszystkich Polaków. Modlimy się za rządzących naszą ojczyzną, wszystkich polityków, posłów i senatorów o zgodę, pokonanie podziałów i waśni, by zwyciężyło dobro Narodu i Ojczyzny. Niech to zatroskanie modlitewne towarzyszy przygotowaniu do zbliżających się wyborów prezydenckich.
  • Maj to czas egzaminów maturalnych. Wspierajmy zdających egzaminy naszą

modlitwą.

  • Datę chrztu św. ustalamy w biurze parafialnym.
  • Dzień I Komunii św. został przełożony na późniejszy termin w zależności od sytuacji związanej z pandemią KORONAWIRUSA o czym wcześniej informowaliśmy. O ile będzie to możliwe w końcu czerwca to o tym poinformujemy rodziców - w przeciwnym razie uroczystość odbędzie się po wakacjach.
  • Jutro w poniedziałek patronalny dzień św. Floriana – patrona strażaków. o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w int. strażaków naszej parafii i Gminy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.             

w środę świętych Filipa i Jakuba Młodszego Apostołów

w piątek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa – głównego patrona Polski

Wszystkim solenizantom  składamy najlepsze życzenia.            

  • Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza zapisy kandydatów do kapłaństwa

      na nowy  rok akademicki.

  • Po Mszy świętej można odbierać i zakupić kolejny nr PIELGRZYMA.
  • Majowe nabożeństwo w łączności z Mszą św. wieczorną
  • W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania dziękując też Bogu za Dar Eucharystii.

11. Nie mogąc uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w kościele w związku z

    pandemią KORONAWIRUSA korzystamy z dyspensy, korzystamy z możliwości jaką

    proponują na media. Z naszego kościoła transmisja Mszy św. w niedzielę o godz. 11.00.

    strona internetowa : parafia Osie You Tube.

    Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pomocą mediów w naszych domach i rodzinach.

    Prosimy też wszystkich o modlitwę w naszych rodzinach ofiarowaną z prośbą o Bożą

    opiekę i opatrzność dla całego świata i chorych z powodu wirusa wspierając też

    wszystkich lekarzy, pielęgniarki, woluntariuszy i ludzi dobrej woli ratujących chorych.

12.Modlitwą i sercem łączymy się z mieszkańcami naszej parafii, rodzinami naszej parafii

     przesyłając serdeczne pozdrowienia -  w nadziei, że ten trudny dla wszystkich czas

     przeminie i powróci normalność.