1.W środę – św. Katarzyny Sieneńskiej, w piątek 1 maja św. Józefa Rzemieślnika

W niedziele 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski. Nabożeństwa tego dnia o godz. 8.00, 9.30, 11,00 i 17.00 w Osiu i o 9,30 w Tleniu. Tego dnia odnawiamy Śluby Jasnogórskie. Przypada odpust w parafii Łążek.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najlepsze życzenia.

2.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed  Mszą św. Chorych pierwszo piątkowych odwiedzimy w piątek od g. 9.00.

W piątek od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 wspólny różaniec i majowe nabożeństwo. Wspólnotę różańcową prosimy o różaniec upraszający opiekę dla naszej ojczyzny i całego świata.

3.     Od piątku rozpoczynamy piękny miesiąc maj i majowe nabożeństwa.

Starajmy się  uczestniczyć w tym pięknym nabożeństwie,

by drogą modlitwy kierowanej do naszej Matki uprosić Bożą pomoc,

opiekę i łaski – szczególnie teraz w tym trudnym czasie pandemii KORONOWIRUSA.

Majowe nabożeństwa w łączności z Mszą św. wieczorną.

W Tleniu nabożeństwo majowe o godz. 17.00 w dni powszednie.

Prosimy o przystrojenie przydrożnych kapliczek i krzyży. Nie ma zgody na

organizowanie majowych nabożeństw przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach.

Prosimy o odprawianie nabożeństwa majowego w naszych rodzinach,domach i kościele

4.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Śmieci na cmentarzu wyrzucamy do przygotowanych kontenerów.

Prosimy o segregowanie śmieci.

6.  Prosimy o wywieszenie FLAGI przy swoich posesjach w związku z majowymi

świętami.

7. Ks. Biskup udziela dyspensę od wstrzemięźliwości pokarmów mięsnych na piątek

1  maja.

8. W każdej Mszy św. w kościele w Osiu może uczestniczyć 50 osób w Tleniu 12.

9. Korzystając z dyspensy chciejmy uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej przez

Media w Tym Radio GŁOS z Pelplina i Telewizję TRWAM i stacje ogólnopolskie.

10.Z naszego kościoła transmitowana będzie dzisiaj Msza św. o godz. 11.00.

11. Łączymy się sercem i modlitwą z mieszkańcami naszej rodziny parafialnej w tym

trudnym dla wszystkich czasie pandemii KORONAWIRUSA. Wszystkich

serdecznie pozdrawiamy. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie gesty zatroskania

i życzliwości doznawanych od mieszkańców parafii i gości. Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych : Henryka Soleckiego l. 78 z

Wałkowisk i Zbigniewa Kwaśnik l. 88 z Starej Rzeki. Dobry Jezu a nasz Panie……